Ziedojumu konts

LŪKAS FONDS NODIBINĀJUMS

40008184420

VIDUS PR. 15, OGRE

SWEDBANK

LV45HABA0551041774488Sekojiet mums:

    

22 pāri piedalījās “Laulāto kursā” Ogrē
02.04.2024.

Lai palīdzētu laulātajiem pāriem stiprināt savas attiecības un atjaunotu padziļinātāku komunikāciju savā starpā, laikā no 24.janvāra līdz 20.martam Ogrē norisinājās astoņi romantiski “Laulāto Kursa” vakari, kuros kopumā piedalījās 22 pāri. Viņiem bija iespēja dzirdēt un pārrunātas tādas tēmas kā stiprs laulības pamats, sazināšanās māksla, konfliktu risināšana, piedošana, ģimenes ietekme, labs sekss un mīlestības valodas. Paši laulātie aptaujas anketās aizvadīto kursu piecu baļļu sistēmā novērtēja ar vidējo atzīmi 4,55.

Kā lielākos ieguvumus no kursa pāri minēja kopā pavadītu laiku, sarunas, iedziļināšanos otra vajadzībās, kā arī praktisku ieteikumu iegūšanu kā pilnveidot komunikāciju, prasmi risināt konfliktus un piedot. Pēc pasākuma anketās tika minēti arī tādi ieguvumi kā “spēja saprast sevi”, “sieva kļuvusi laimīgāka”, “jauna cerība”, “kursi liek pa plauktiņiem, palīdz strukturēt grūti strukturējamo”, kā arī “iespēja risināt neatrisinātus jautājumus.” Kāds pāris komentāros arī minēja: “Jūs bijāt burvīgi! Iespējams Jūs saglābāt mūsu laulību. Saredzējām perspektīvas.”

Kursa rezultātā pāri saprata, ko būtu jāpilnveido laulībā – lielākā daļa (9) apņēmās turpināt iesāktos randiņus, regulāri izbrīvējot laiku ko pavadīt divatā. Daudzi (7) arī apņēmās biežāk runāt par savām sajūtām un ieklausīties otrā. Tāpat kādi (5) bija sapratuši, cik nozīmīgi ir vairāk koncentrēties uz otra vajadzību apmierināšanu, piemēram, runājot otram svarīgākajā mīlestības valodā, kā arī izrādot cieņu un empātiju. Izskanēja arī secinājumi, ka laulība jāliek par prioritāti, jo citi darbi un pienākumi tāpat nemazināsies. Dalībnieku kopdzīves ilgums bija no 4 gadiem līdz pat 42 gadiem laulībā, bet vidēji 18 gadi laulībā.

Kā atklāj aptaujas anketas, tad ļoti liela nozīme vakara atmosfēras radīšanā bija arī Ogres Kultūras nama Mazās zāles apgaismojumam, klusinātajai džeza mūzikai pāru sarunu laikā, kā arī gardajām Ogres Kultūras Centra kafejnīcas gatavotajām vakariņām pie individuāliem galdiņiem. Laulāto kurss noslēdzās ar svinīgu pasākumu Ogres Trīsvienības baznīcā, kurā laulātajiem pāriem ne tikai bija iespēja atjaunot savu laulību solījumu, bet arī kopīgi piedalīties viktorīnā, dzirdēt citu pāri stāstus, kā arī kopīgi baudīt īpašo “Laulāto kursa” kāzu kūku no “Cakeberg” konditorejas.

Laulāto vakari OKC notika pateicoties labdarības veikala “Hopen” atbalsta projektam “Laulāto kurss Ogres novada ģimeņu stiprināšanai”, kā arī sadarbībai ar Ogres novada pašvaldību, Ogres novada Kultūras centru un nodibinājumu “Fonds Cerība Ģimenei”. Lekcijas vadīja biedrības “Īsta Mīlestība Gaida” vadītājs un iniciatīvas “Ogres DOMS” veidotājs Dainis Pandars ar sievu Lieni, kā arī pieaicināti vieslektori.

Aizvērt

Paldies par balsojumu!

Seko mūsu lapai feisbukā:

 

Arī Tu vari atbalstīt labos darbus ziedojot labdarības veikalā Hopen lietas, kuras vairs nelieto, bet kuras Tev šķiet kādam varēs noderēt:

Vari ziedot:
apģērbus, apavus, cepures u.c.
aksesuārus (rotas, jostas, somas)
visa veida mēbeles
interjera un dizaina priekšmetus (traukus, gleznas, vāzes, paklājus, tekstilu)
bērnu preces
sporta preces, inventāru un ekipējumu
elektropreces

Ziedojumus pieņemsim
Ogrē: Skolas ielā 18, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00

Jēkabpilī: Viestura ielā 7A, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00
Rīgā: Āgenskalnā, Mazā nometņu ielā 32, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00

Rīgā: Imantā, Kurzemes prospektā 132a, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00

No 9. jūlija Jēkabpilī: Viestura ielā 7a darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00


Ziedotajām lietām jābūt tīrām un kvalitatīvām.