Ziedojumu konts

LŪKAS FONDS NODIBINĀJUMS

40008184420

VIDUS PR. 15, OGRE

SWEDBANK

LV45HABA0551041774488Sekojiet mums:

    

Nodibinājuma “Centrs Dardedze” programma „Sargeņģelis” – atbalsts sociālā riska ģimenēm ar maziem bērniem

Nodibinājums “Centrs Dardedze”, kas atrodas Rīgā, Cieceres ielā 3a, ir nevalstiska organizācija, kuras mērķis ir pasargāt bērnus no vardarbības. Viena no “Dardedzes” realizētajām programmām ir “Sargeņģelis”, kuras sākotnējais nosaukums bija “Drošais pamats”. Sākot jau no 2014. gada jūlija līdz pat 2016. gada nogalei nodibinājums “Lūkas Fonds” ir sniedzis nozīmīgu atbalstu “Centram Dardedze” programmas “Sargeņģelis” realizēšanā. Programmas “Sargeņģelis” mērķis ir izveidot atbalsta sistēmu jaunajām ģimenēm, kuras atrodas sociālā riska situācijā un audzina mazuli no dzimšanas līdz divu gadu vecumam.

“Sargenģelis” ir izglītojoša atbalsta programma mazu bērnu vecākiem, kur jaunie vecāki mācās aprūpēt, saprast un audzināt savus mazuļus. Nodarbību mērķis ir palīdzēt jaunajām ģimenēm, kurās māmiņām un tētiem ir nepieciešams atbalsts un iedrošinošs padoms, lai prasmīgi rūpētos un audzinātu mazuli no dzimšanas līdz diviem gadiem.

Kad ģimenē ienāk bērns, nekas vairs nav tā kā agrāk. Vēl sarežģītāk, ja grūtniecība nebija plānota, un pietrūkst līdzcilvēku atbalsta gan grūtniecības laikā, gan bērniņam piedzimstot. Jaunajiem vecākiem, kuri paši ne vienmēr pietiekami izjutuši ģimenes siltumu un vecāku mīlestību, ir nepieciešama informācija, zināšanas un prasmes bērna kopšanā, izpratnē par mazuļa vajadzībām, kā arī par izjūtām, kas notiek ar viņiem pašiem.

Nodarbībās vecāki darbojas ar saviem bērniem, un paralēli tiek pārrunātas dažādas aktuālas tēmas – par bērna attīstību konkrētā vecumposmā, par aprūpi, kā veicināt drošu piesaisti, par barošanu, zobu nākšanu, kā nomierināt mazuli, midzināšanas paņēmieniem, bērna drošību, podiņmācību, higiēnu un citiem tematiem. Nozīmīga nodarbību sastāvdaļa ir arī kopīga dziesmiņas dziedāšana savam mazulim.

Nodarbības notiek reizi divās nedēļās - līdz brīdim, kad bērns sasniedzis divu gadu vecumu. Šeit vecāki var nostiprināt pamata prasmes bērnu aprūpē, mācīties ar mīlestību un izpratni audzināt savas atvases, kā arī satikt citus vecākus, apmainīties ar informāciju un dalīties pieredzē. Vecākiem ir iespēja arī papildināt savas sadzīves un praktiskās iemaņas, kopīgi svinēt svētkus un radīt pozitīvas atmiņas.

Atbalsta grupa tiek organizēta sadarbībā ar Rīgas sociālo dienestu.

Programmu “Drošais pamats” jeb “Sargeņģelis” “Centrs Dardedze” izveidoja pirms 8 gadiem. Programma nodrošina iespēju vecākiem kopā ar saviem bērniem apmeklēt atbalsta un izglītojošās grupas nodarbības, lai draudzīgā, nenosodošā atmosfērā, sociālā darbinieka un psihologa vadībā apgūtu zīdaiņu vecākiem nepieciešamās zināšanas un prasmes.

No 2016.gadā grupas nodarbības apmeklējuši 14 vecāki (12 mammas un 2 tēti) un 14 bērni. Kā ieguvumus, apmeklējot nodarbības, vecāki min iegūtās zināšanas un atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem, saņemto atbalstu un palīdzību, draudzīgo atmosfēru, iespēju satikties ar citiem vecākiem, kuriem ir mazi bērni, kā arī to, ka bērniem ir iespēja satikties un mācīties draudzēties ar sava vecuma bērniem.

“Sargeņģelī” ar “Lūkas fonda” atbalstu tika pildināti materiāli un rotaļlietas grupas vajadzībām, nodrošināts cienasts vecākiem un bērniem nodarbību reizēs un svētkos - Ziemassvētkos, Lieldienās, Mātes dienā. Kā arī īpašās reizēs (dzimšanas dienās un grupiņas “izlaidumā”) varējām iepriecināt vecākus un bērnus ar dāvaniņām. Paldies par iespēju nodrošināt atbalstu un palīdzību “Sargeņģeļa” ģimenēm!

 
Aizvērt

Paldies par balsojumu!

Seko mūsu lapai feisbukā:

 

Arī Tu vari atbalstīt labos darbus ziedojot labdarības veikalā Hopen lietas, kuras vairs nelieto, bet kuras Tev šķiet kādam varēs noderēt:

Vari ziedot:
apģērbus, apavus, cepures u.c.
aksesuārus (rotas, jostas, somas)
visa veida mēbeles
interjera un dizaina priekšmetus (traukus, gleznas, vāzes, paklājus, tekstilu)
bērnu preces
sporta preces, inventāru un ekipējumu
elektropreces

Ziedojumus pieņemsim
Ogrē: Skolas ielā 18, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00

Jēkabpilī: Viestura ielā 7A, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00
Rīgā: Āgenskalnā, Mazā nometņu ielā 32, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00

Rīgā: Imantā, Kurzemes prospektā 132a, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00

No 9. jūlija Jēkabpilī: Viestura ielā 7a darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00


Ziedotajām lietām jābūt tīrām un kvalitatīvām.