Ziedojumu konts

LŪKAS FONDS NODIBINĀJUMS

40008184420

VIDUS PR. 15, OGRE

SWEDBANK

LV45HABA0551041774488Sekojiet mums:

    

Realizēta programma "Drošais pamats"

Nodibinājums “Centrs Dardedze”, kas atrodas Rīgā, Cieceres ielā 3a, ir nevalstiska organizācija, kuras mērķis ir pasargāt bērnus no vardarbības. Viena no “Dardedzes” realizētajām programmām ir “Drošais pamats”. No 2014.gada jūlija līdz 2015.gada jūnijam nodibinājums “Lūkas Fonds” ir sniedzis nozīmīgu atbalstu “Centram Dardedze” programmas “Drošais pamats” realizēšanā. Programmas “Drošais pamats” mērķis ir izveidot atbalsta sistēmu jaunajām ģimenēm, kuras atrodas sociālā riska situācijā un audzina mazuli vecumā līdz diviem gadiem.

Kad ģimenē ienāk bērns, nekas vairs nav tā kā agrāk. Vēl sarežģītāk, ja grūtniecība nebija plānota, un trūkst līdzcilvēku atbalsta gan grūtniecības laikā, gan, bērniņam piedzimstot. Jaunie vecāki, kuriem pašiem reizēm pietrūcis ģimenes siltums un atbalsts, nereti sastopas ar grūtībām veidot stabilu un saticīgu ģimeni un audzināt savus bērnus. Viņiem, nereti, pietrūkst informācijas, zināšanu un prasmju bērna kopšanā, izpratnes par mazuļa vajadzībām, kā arī par izjūtām, kas notiek ar viņiem pašiem. Vēl jo vairāk - jaunajiem vecākiem bieži vien nepietiek sociālā un emocionālā atbalsta, ko var sniegt pašu vecāki un citi tuvinieki. Ir situācijas, kad ģimenes nezina, kur vērsties pēc profesionāļu palīdzības un daudzas izvēlas to nedarīt, lai kaimiņu, radu vai draugu acīs neizskatītos par neveiksminiekiem. Lai mainītu šo situāciju, “Centrs Dardedze” izveidoja programmu “Drošais pamats”, kura tiek realizēta jau 7 gadus. Programma nodrošina iespēju vecākiem kopā ar saviem bērniem apmeklēt atbalsta un izglītojošās grupas nodarbības, lai draudzīgā, nenosodošā atmosfērā, sociālā darbinieka un psihologa vadībā apgūtu zīdaiņu vecākiem nepieciešamās zināšanas un prasmes. Nodarbībās apskatītās tēmas, piemēram, mazuļa barošana, pozitīvas piesaistes veicināšana, bērna attīstība, rūpes par sevi, bērna drošība, podiņmācība. Grupas nodarbības notiek nepārtraukti, 2 reizes mēnesī. Vecāki šīs nodarbības var apmeklēt līdz bērna 2 gadu vecumam. No 2014.gada jūlija līdz 2015.gada maijam grupas nodarbības apmeklējuši 19 vecāki (17 mammas un 2 tēti) un 19 bērni. Kā ieguvumus, apmeklējot nodarbības, vecāki min iegūtās zināšanas un atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem, saņemto atbalstu un palīdzību, draudzīgo atmosfēru, iespēju satikties ar citiem vecākiem, kuriem ir mazi bērni, kā arī to, ka bērniem ir iespēja satikties un mācīties draudzēties ar sava vecuma bērniem.

“Drošajā pamatā” ar “Lūkas fonda” atbalstu tika papildināti materiāli un rotaļlietas grupas vajadzībām, nodrošināts cienasts vecākiem un bērniem nodarbību reizēs un svētkos - Ziemassvētkos, Lieldienās, Mātes dienā. Kā arī īpašās reizēs (dzimšanas dienās un grupiņas “izlaidumā”) varējām iepriecināt vecākus un bērnus ar dāvaniņām. Vecāki un bērni saņēma arī īpašu Ziemassvētku “dāvanu”, jo mūs apciemoja un iepriecināja labdarības veikala „Hopen” vadītāja Nita Gaile, Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars un dziedošie draudzes jaunieši.

Paldies par iespēju nodrošināt atbalstu un palīdzību “Drošā pamata” ģimenēm!

Aizvērt

Paldies par balsojumu!

Seko mūsu lapai feisbukā:

 

Arī Tu vari atbalstīt labos darbus ziedojot labdarības veikalā Hopen lietas, kuras vairs nelieto, bet kuras Tev šķiet kādam varēs noderēt:

Vari ziedot:
apģērbus, apavus, cepures u.c.
aksesuārus (rotas, jostas, somas)
visa veida mēbeles
interjera un dizaina priekšmetus (traukus, gleznas, vāzes, paklājus, tekstilu)
bērnu preces
sporta preces, inventāru un ekipējumu
elektropreces

Ziedojumus pieņemsim
Ogrē: Skolas ielā 18, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00

Jēkabpilī: Viestura ielā 7A, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00
Rīgā: Āgenskalnā, Mazā nometņu ielā 32, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00

Rīgā: Imantā, Kurzemes prospektā 132a, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00

No 9. jūlija Jēkabpilī: Viestura ielā 7a darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00


Ziedotajām lietām jābūt tīrām un kvalitatīvām.