Ziedojumu konts

LŪKAS FONDS NODIBINĀJUMS

40008184420

VIDUS PR. 15, OGRE

SWEDBANK

LV45HABA0551041774488Sekojiet mums:

    

Bībeles svētku noslēguma koncerts

Jubilejas Bībeles svētki noslēgušies ar Ērika Ešenvalda koncertu

 

Ar pazīstamā komponista Ērika Ešenvalda piedalīšanos un 8.Pasaules koru olimpiādes laureātiem - vokālo ansambli "Anima Solla", kori "Ogre" un Ogres jauniešu kori ir izskanējis garīgās mūzikas koncerts "Pateicība Dievam, dāvana pilsētai". Desmitos Bībeles svētkus noslēdzošais koncerts Ogres Sv.Meinarda katoļu baznīcā pulcēja ap 500 lielu apmeklētāju skaitu.

 

Koncertā izskanēja piecpadsmit skaņdarbi, no kuriem septiņas dziesmas bija Ērika Ešenvalda komponētas, tai skaitā, Vispārējos XXV Latviešu Dziesmu svētkos izskanējusī „Dvēseles dziesma” un 8.Pasaules koru olimpiādes himna „My Song”, kuru dziedāja Ogres jauniešu koris. Vokālais ansamblis „Anima Solla” nodziedāja trīs komponista sarakstītās sakrālās mūzikas dziesmas latīņu valodā, bet dziesmas „Kas Viņš?” un „Aicinājums” varēja dzirdēt Ogres jauniešu un apvienoto draudžu kora izpildījumā. Solistu Marlēnas Keines un Jāņa Kurševa izpildītie solo piešķīra dziesmām īpaši skaistu noskaņu.

 

Koris „Ogre” diriģenta Jāņa Zirņa vadībā izpildīja Pētera Vaska „Golgātas krusts” un Lūcijas Garūtas „Lūgšana”, savukārt, kora dalībnieces, ogrēnietes Agnetas Krilovas dziesmu „Dieva asarā” diriģents veltīja savam nesen ASV mūžībā aizgājušajam brālēnam Jurim Zirnim.

 

„Paldies komponistam Ērikam Ešenvaldam, visiem Ogres koriem, kā arī organizatoriem par brīnišķīgo koncertu,” pateicības vārdus noslēgumā teica Ogres novada kultūras darba koordinatore Anita Ausjuka.

 

Šogad Bībeles svētki norisinājās deviņas dienas no 16.-24.augustam, kuru laikā notika daudzas un dažādas aktivitātes ar mērķi parādīt Bībeles nozīmi mūsu sabiedrībā un iepazīstināt ar tās saturu.

 

Gaidīts notikums bija  zinātniskā konference, kurā gan teoloģijas, gan mākslas zinātnieki atklāja Bībeles ietekmi uz mūsdienu kultūru un sabiedrību. Tajā lektori viennozīmīgi uzsvēra, ka Bībeli nav iespējams nodalīt no mūsdienu sabiedrības procesiem, jo,  piemēram,  zinātne, cilvēktiesības, jurisprudence, demokrātiskā valsts sistēma ir veidojušās, pateicoties tieši Bībelei. Šīs lekcijas jau drīzumā varēs noskatīties visi interesenti interneta vietnē: draugiem.lv/bibelessvetkiogre

 

Bībeles svētkus Ogrē organizē Latvijas Evaņģēliskā Alianse sadarbībā ar vietējām kristīgajām draudzēm.

Aizvērt

Paldies par balsojumu!

Seko mūsu lapai feisbukā:

 

Arī Tu vari atbalstīt labos darbus ziedojot labdarības veikalā Hopen lietas, kuras vairs nelieto, bet kuras Tev šķiet kādam varēs noderēt:

Vari ziedot:
apģērbus, apavus, cepures u.c.
aksesuārus (rotas, jostas, somas)
visa veida mēbeles
interjera un dizaina priekšmetus (traukus, gleznas, vāzes, paklājus, tekstilu)
bērnu preces
sporta preces, inventāru un ekipējumu
elektropreces

Ziedojumus pieņemsim
Ogrē: Skolas ielā 18, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00

Jēkabpilī: Viestura ielā 7A, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00
Rīgā: Āgenskalnā, Mazā nometņu ielā 32, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00

Rīgā: Imantā, Kurzemes prospektā 132a, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00

No 9. jūlija Jēkabpilī: Viestura ielā 7a darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00


Ziedotajām lietām jābūt tīrām un kvalitatīvām.