Ziedojumu konts

LŪKAS FONDS NODIBINĀJUMS

40008184420

VIDUS PR. 15, OGRE

SWEDBANK

LV45HABA0551041774488Sekojiet mums:

    

Nometne „Izaicinājums 8”

Kā jau ierasts, arī šajā gadā norisinājās vasaras nometne cilvēkiem ar kustību traucējumiem „Izaicinājums 8”, kas šajā gadā notika 26.06. – 03. 07. Amatas novada Spāres speciālajā internātskolā.


Šo nometni organizēja “Jaunatnes ar Misiju – Rīga” kalpošana „Wings for Wheels” (Spārni riteņiem), kas aizsākusies 2007. gadā ar mērķi aizsniegt cilvēkus ar invaliditāti, dot viņiem iespēju dzirdēt Evaņģēlija vēsti un personīgi iepazīt Jēzu Kristu. Vasaras nometņu organizēšana ir viens no „Wings for Wheels” darbības virzieniem, kas ļauj cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem piedzīvot ikdienā nepieejamas lietas, palīdz atklāt sevī jaunus talantus un sniedz garīgu stiprinājumu un uzmundrinājumu.

Kā liecina nometnes nosaukums, tā bija jau astotā nometne „Izaicinājums”, kas šogad pulcēja 20 dalībniekus no visas Latvijas un arī no Igaunijas, kopā ar viņu asistentiem un darbiniekiem. Daļa dalībnieku piedalās šajā nometnē atkārtoti, un tā ir nedēļa, kuru viņi ir gaidījuši visu iepriekšējo gadu. Daudziem tā ir vienīgā iespēja pabūt citā vidē, satikt draugus, mācīties kaut ko jaunu un aizraujošu.

Katru gadu piepulcējas arī jauni dalībnieki, kas visbiežāk tieši nometnes laikā sper savus pirmos soļus pretī Kristum, gūst atbalstu un iedrošinājumu gan ceļā ar Dievu, gan ikdienā. Runājot ar cilvēkiem, ne reizi vien dzirdams viedoklis, ka nometnes „Izaicinājums” atšķiras no citām, ka tās ir īpašas un neaizmirstamas. Tādas tās padara pieņemtības un drošības sajūta, ka šeit neviens netiks atstumts kādu fizisku ierobežojumu dēļ, ka netiksi uzskatīts par nepilnvērtīgu un traucējošu.

Tieši otrādi – tiek darīts viss, lai iedrošinātu cilvēkus atklāt savas spējas, noticēt savai varēšanai, lai dalībnieki ar savu piemēru uzmundrinātu citus.

Nometnes programma kā allaž bija ļoti piesātināta un daudzveidīga. Katrs rīts sākās ar kopīgu muzicēšanu Dieva godam, iedrošinājuma vārdu, ko bija sagatavojuši paši nometnes dalībnieki, kā arī neiztrūkstošo rīta vingrošanu, kad ne tikai „iekustinājām” savus ķermeņus priekšā stāvošajām aktivitātēm, bet arī saņēmām speciālistu ieteikumus, kā varam parūpēties par savu fizisko labsajūtu ikdienā.

Bija gan lekcijas par dažādām tēmām, gan izsmeļoši stāstījumi par Armēniju un Togo (kuras pārstāvis Mensa Agbeme Kodzo arī bija mūsu vidū), gan kulinārijas darbnīca, kurā bija iespējams savām rokām vai ar asistenta palīdzību pagatavot brīnumgardu saldo ēdienu Tiramisu latviešu gaumē.


Vīrieši pavadīja aizraujošu pievakari darbnīcā ar nosaukumu „Datoru neiroķirurģija”, savukārt daiļais dzimums šai laikā tika padarīts vēl daiļāks: „Estra” daiļuma studijas speciālistes uzdāvināja nometnes dalībniecēm īpašu skaistumkopšanas darbnīcu, kad viņas tika uzpostas kā skaistumkonkursa dalībnieces. Pēc tam šīs pārvērtības tika iemūžinātas fotogrāfijās, un nometnes noslēgumā, par lielu pārsteigumu pašām dalībniecēm, tās tika uzdāvinātas kā skaista atmiņa par piedzīvoto. 

Neiztrūkstoša bija orientēšanās ar īpaši aizraujošiem uzdevumiem un sporta spēles, kurās katrs dalībnieks savu spēju robežās ņēma dalību.

Viens no skaistākajiem vakariem bija Cēsu zvanu ansambļa koncerts, kas neatstāja vienaldzīgu nevienu sirdi. Toties šī gada lielākais izaicinājums daudziem bija deju vakars. Kā gan es varu dejot, ja ar pūlēm staigāju vai sēžu riteņkrēslā?! – tā pirms šīs nometnes daudzi domāja. Tagad mēs zinām, ka arī tas ir iespējams un sniedz daudz prieka! Paldies par to mūsu deju skolotājiem!

Katrā nometnē īpaša ir tā sauktā ekstrēmā diena. Katru gadu cilvēki, kas ikdienu pavada pārsvarā savā dzīvesvietā un diezgan lielā vienmuļībā, tiek izaicināti piedzīvot kaut ko īpašu, nebijušu un bieži vien viņiem pilnīgi neiedomājamu. Šajā gadā tas bija 40 minūšu brauciens ar džipu pa meža ceļiem un neceļiem, pļavām, stāviem kalniem un vēl stāvākiem nobraucieniem. Ja kādam ar to vēl bija par maz, visas dienas garumā bija iespējams vizināties ar kvadracikliem, izbaudīt vēju, ātrumu un asas izjūtas! 

Neaizmirstams bija arī vakars pie ugunskura, bagātīgi klāts galds, cilvēku stāsti par to, ko Dievs ir darījis viņu dzīvē. Nometne noslēdzās ar Mīlestības mielastu un sarunām līdz vēlai nakts stundai. Cik svarīga un vērtīga ir iespēja būt kopā ar draugiem – seniem un tikko iepazītiem –, to īsti spēj novērtēt cilvēki, kam tas ikdienā ir liegts.

Pateicība Dievam par šīm un daudzām citām brīnišķīgām lietām šajā neatkārtojamā nedēļā! Paldies katram, kurš deva savu ieguldījumu, lai dāvātu šos neaizmirstamos mirkļus tiem, kas bieži jutušies aizmirsti un nevienam nevajadzīgi! Paldies par aizlūgšanām, finansiālo un materiālo atbalstu, par ieguldīto laiku un enerģiju, par sirds siltumu un atsaucību! Katrs nometnes dalībnieks jums teiks, ka tas bija to vērts!

 

 Ar sveicieniem -

„Wings for Wheels” komanda.

Aizvērt

Paldies par balsojumu!

Seko mūsu lapai feisbukā:

 

Arī Tu vari atbalstīt labos darbus ziedojot labdarības veikalā Hopen lietas, kuras vairs nelieto, bet kuras Tev šķiet kādam varēs noderēt:

Vari ziedot:
apģērbus, apavus, cepures u.c.
aksesuārus (rotas, jostas, somas)
visa veida mēbeles
interjera un dizaina priekšmetus (traukus, gleznas, vāzes, paklājus, tekstilu)
bērnu preces
sporta preces, inventāru un ekipējumu
elektropreces

Ziedojumus pieņemsim
Ogrē: Skolas ielā 18, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00

Jēkabpilī: Viestura ielā 7A, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00
Rīgā: Āgenskalnā, Mazā nometņu ielā 32, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00

Rīgā: Imantā, Kurzemes prospektā 132a, darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00

No 9. jūlija Jēkabpilī: Viestura ielā 7a darba dienās no 10:00-18:00, sestdienās no 10:00-15:00


Ziedotajām lietām jābūt tīrām un kvalitatīvām.